Ranking zabawek dla 5-latka – ancymon.com.pl 0

Większość rodziców oraz odpowiedzialnych dorosłych zdaje sobie sprawę z faktu, że wybór zabawki dla 5-latka wymaga odpowiedniego zorientowania się w panujących obecnie trendach. Najbardziej wartościowe z nich wnoszą do rozwoju dziecka dodatkowe bodźce, przez co przestają być zwykłym źródłem rozrywki, a pozwalają rozwijać kreatywność czy sprawność ruchową. W związku z tym zdecydowaliśmy się przygotować ranking najlepszych zabawek, przeznaczonych dla tej grupy wiekowej.

5. B.eauty Pops – zestaw do tworzenia biżuterii

Będzie to świetna rozrywka zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców. Najczęściej postrzega się zestaw jako zabawkę dla 5-letniej dziewczynki, ale z doświadczenia wiemy doskonale, że swoje własne kompozycje tworzą również chłopcy. Zestaw zawiera 150 różnej wielkości, sensorycznych elementów, które są spakowane w praktyczny słoik z uchwytem do noszenia. Wielką zaletą jest to, że nie ma potrzeby stosowania sznurka – poszczególne elementy wczepia się jeden w drugi, co dodatkowo pobudza myślenie. Do zestawu dołączona jest gotowa, wyprodukowana z ekologicznych materiałów książeczka, która zawiera gotowe wzory. Nie zmienia to faktu, że największą radość sprawi dobieranie własnych kompozycji. Pozwala to rozwijać zdolności manualne, kreatywność, a różne kształty koralików pobudzają wzrok i dotyk. Sprawia to, że spełnia ona całkowicie definicję zabawki dla dzieci w wieku 5 lat i idealnie nadaje się na prezent.

4. Zestawy klocków Mini Waffle Marioinex

Produkowane w Polsce przez firmę Marioinex zestawy klocków to propozycja prezentu dla 5-latka − chłopca, ale część zestawów dedykowana jest również dziewczynkom. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na bezpieczny, innowacyjny materiał, z którego klocki są wykonane. Mini Waffle – taką właśnie nosi nazwę, zdecydowanie sprawdza się przy budowie wymarzonych modeli. Dzięki miniaturyzacji samych elementów dużo łatwiej jest je przenieść z miejsca na miejsce. Poszczególne zestawy różnią się od siebie dodatkowymi akcesoriami, np. Konstruktor zawiera imitację śmigła helikoptera. Są one w pełni uniwersalne, więc dwa klocki pochodzące z różnych pudełek będą do siebie pasowały. Tego typu zabawki dla 5-latka z pewnością pobudzą jego kreatywność oraz wyobraźnię. Dodatkowym atutem Mini Waffle jest możliwość łatwego umycia klocków, bo wystarczy do tego woda z mydłem.

3. Przytulanki Maileg

Urocze myszki Maileg z Danii, które kochają milusińscy na całym świecie! Z pewnością niebagatelny wpływ na ich odbiór ma fakt, iż są one produkowane ręcznie z materiałów najwyższej jakości. Idealnie sprawdzą się w roli zabawki dla 5-letniej dziewczynki, gdyż przenoszą one dziecko w zupełnie inny świat, gdzie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Firma oferuje gotowe zestawy, na które składa się wybrana przytulanka i akcesoria oraz sprzedawane oddzielnie maskotki, które tworzą jedną, wielką rodzinę. Dzięki temu można regularnie poszerzać zgromadzoną kolekcję niewielkim kosztem. Każdą z maskotek da się dowolnie przebierać, co pozwala na tworzenie własnych, unikatowych postaci. Z własnego doświadczenia wiemy, że przytulanki Maileg zapewniają wiele godzin kreatywnej rozrywki, która praktycznie nigdy się nie nudzi. Zdecydowanie polecamy ich wybór osobom szukającym wysokiej jakości zabawek dla 5-latka.

2. Warsztat z narzędziami Little Dutch

Stonowany kolorystycznie drewniany zestaw zabawek, który gwarantuje godziny przedniej zabawy! Świetnie sprawdzi się w roli prezentu dla 5-latka − chłopca, bo duża liczba dostępnych elementów nigdy nie pozwoli mu się nudzić. Jak wiadomo, dzieci biorą przykład ze swoich rodziców, których traktują jako największe autorytety. Aby zapewnić młodszemu pokoleniu bezpieczeństwo, lepiej jest sprawić mu taką imitację warsztatu z narzędziami niż udzielać mu prawdziwych lekcji majsterkowania – na to przyjdzie jeszcze czas. Ta zabawka dla 5-latka jest wykonana z dbałością o szczegóły, dzięki czemu dostępne części idealnie do siebie pasują i pozwalają na stworzenie realnych modeli samochodzików czy śmigłowców. Ponownie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia dziecka, które z pewnością będzie szukać pomysłów na nowe, niekonwencjonalne projekty.

1. Kolorowanki wodne Melissa & Doug

Ten rodzaj zabawki dla dzieci 5-letnich sprawdzi się doskonale w podróży, ale nie to jest największą zaletą kolorowanek wodnych firmy Melissa & Doug. Wystarczy wlać do pojemnika ze zintegrowanym pędzlem trochę wody i można kolorować! Po skończonej pracy małego malarza obrazek będzie gotowy do ponownego użycia po kilkunastu minutach – trzeba poczekać, aż wyschnie. Przygotowane przez Melissa & Doug zabawki dla 5-latka świetnie rozwiną umiejętności manualne, które zaowocują w przyszłości podczas nauki pisania. Klienci mają do wyboru wiele wspaniałych wzorów, z których każdy niesie wartości edukacyjne oraz estetyczne.

To były nasze propozycje zabawek dla dzieci 5-letnich. Postaraliśmy się dobrać je tak, aby poza rozrywką były źródłem inspiracji, pobudzały kreatywność i nieszablonowe myślenie czy pomagały w odpowiednim rozwoju pociech.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium