Bidony i kubki

Bidony i kubki dla dzieci

Pierwsze doświadczenia z samodzielnym spożywaniem pokarmów i piciem mogą być dla małych dzieci wyzwaniami bardzo trudnymi. Dlatego maluszkom trzeba zapewnić specjalne, odpowiednie dla nich przyrządy i naczynia, które nie tylko będą dla nich bezpieczne, ale także nie zniechęcą ich do podejmowania kolejnych wyzwań. W naszym sklepie internetowym rodzice małych pociech znajdą specjalne bidony i kubki dla dzieci, które doskonale sprawdzą się podczas nauki samodzielnego picia herbatek, mleka czy soków owocowych.

Doidy Cup Błękitny Doidy Cup Błękitny
Producent: Doidy
Cena:

35,00 zł

szt.
zobacz więcej
Doidy Cup Fuksja Doidy Cup Fuksja
Producent: Doidy
Cena:

35,00 zł

szt.
zobacz więcej
Doidy Cup Jagodowy Doidy Cup Jagodowy
Producent: Doidy
Cena:

35,00 zł

szt.
zobacz więcej
Doidy Cup Morski Doidy Cup Morski
Producent: Doidy
Cena:

35,00 zł

szt.
zobacz więcej
Doidy Cup Oranżowy Doidy Cup Oranżowy
Producent: Doidy
Cena:

35,00 zł

szt.
zobacz więcej
Doidy Cup Różany Doidy Cup Różany
Producent: Doidy
Cena:

35,00 zł

szt.
zobacz więcej
Doidy Cup Szmaragdowy Doidy Cup Szmaragdowy
Producent: Doidy
Cena:

35,00 zł

szt.
zobacz więcej

Dzieci najczęściej zaczynają podejmować pierwsze próby samodzielnego picia z butelki między czwartym a szóstym miesiącem życia. Trzeba jednak pamiętać, że nauka ta może zająć dość dużo czasu – nie ułatwia jej bowiem ani niewielkie, dziecięce ciało, ani trudności z koordynacją ruchową i ograniczona sprawność dłoni. Dlatego bardzo ważne jest, by świeżo upieczeni rodzice zaopatrzyli się w odpowiednie kubeczki i bidony dla niemowląt.

Jakie powinny być dobre kubki dla niemowląt?

Wybierając bidony i kubki dla dzieci, przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że nie możemy stosować naczyń dla dorosłych, które są za duże, często wykonane ze szkła lub porcelany, a dodatkowo, nie przystosowane do małych ust i główek. Kubek dla niemowlęcia powinien być wykonany z wysokojakościowych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i bezpiecznych w kontakcie z płynami. Nie może on mieć także ostrych krawędzi i elementów, którymi maluszek mógłby się skaleczyć.

Bidony i kubki dla dzieci muszą także być bardzo szczelne, a jednocześnie wyposażone w otwory, które uniemożliwią maluchom zachłyśnięcie się. Warto zatem wybrać taki model, z którego napój nie wyleje się podczas przechylenia czy upadku i który nie narazi malucha na zachłyśnięcie się podczas picia dużymi łykami.

Najlepsze kubki i bidony dla niemowląt w sklepie internetowym Ancymon

W naszym sklepie internetowym Ancymon świeżo upieczeni rodzice znajdą szeroki wybór bidonów i kubków dla dzieci, z których mogą korzystać już kilkumiesięczne bobasy. Oferujemy między innymi wygodne, wyprofilowane bidony ze słomką, które wyposażone są w uchwyty po dwóch stronach, dzięki czemu dziecko może komfortowo pić trzymając naczynie w dwóch rączkach. Znajdziesz u nas także butelki ze sportowym ustnikiem przeznaczone do dzieci w wieku szkolnym.

Ogromną część naszej oferty stanowią jednak specjalne kubki dla niemowląt typu Doidy Cup. Z jednej strony picie z nich nie sprawia maluchom żadnych problemów, ponieważ wymaga wykonywania tych samych ruchów szczęki co podczas ssania piersi, a z drugiej strony – przyzwyczaja do picia z tradycyjnego, „dorosłego” naczynia. Kubeczki Doidy Cup nie tylko uczą picia z otwartej szklanki i odstawiania jej, ale także przystosowują mięśnie szczęki, twarzy i języka, co korzystnie wpływa na późniejszą naukę mowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium