Butelki i akcesoria

Karmienie dziecka butelką potrafi być nie lada wyzwaniem. Należy jednak pamiętać, że odpowiednio dobrany sprzęt nie tylko ułatwia zadanie, ale również ma ogromny wpływ na komfort, a nawet prawidłowy rozwój aparatu mowy maluszka. Nasza oferta jest niezwykle bogata, warto zatem poświęcić chwilę, aby zarówno butelka do karmienia, jak i smoczek do butelki, były optymalnie dobrane do potrzeb dziecka.

Jaka butelka do karmienia będzie odpowiednia?

Butelka do karmienia silikonowa, szklanka a może antykolkowa? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od wieku dziecka, jego upodobań, stylu jedzenia oraz oczekiwań samych rodziców. Mimo to można wskazać pewne cechy, które powinny wyróżniać idealny zestaw butelki i smoczka do butelki.

Dobra butelka powinna być wykonana z trwałego i łatwego w czyszczeniu materiału. Ważne, aby była odporna na upadki i zarysowania oraz umożliwiała mycie w zmywarce czy podgrzewanie w kuchence mikrofalowej. Smoczki do butelki muszą natomiast zapewniać równomierny przepływ pokarmu. Istotna jest również odpowiednio wyprofilowana, silikonowa końcówka, która ułatwia wygodne ssanie. Odpowiednia wielkość dziurki w smoczku jest gwarancją równomiernego karmienia i niweluje ryzyko zakrztuszenia się przez malucha.

Niezależnie od wyboru – antykolkowa czy tradycyjna, butelka powinna mieć pojemność odpowiadającą wieku dziecka. U noworodków sprawdzą się te, mieszczące 120 ml pokarmu, a u dzieci starszych – 180 i 260 ml.

Coraz większą popularnością cieszą się butelki do kamienia w kształcie piersi. Dostępna w sklepie Ancymon butelka Mimijumi Not So Hungry wykonana została z materiałów, które mają imitować kobiecą pierś. Takie rozwiązanie wpływa na komfort i poczucie bezpieczeństwa dziecka, z kolei sam proces karmienia jest maksymalnie zbliżony do tego naturalnego. Smoczki do butelki Mimijumi wykonane są z najwyższej jakości, miękkich i delikatnych w dotyku silikonów. Ten zestaw doskonale sprawdzi się w przypadku tych maluchów, które niechętnie dają się karmić zwykłą butelką. Takie rozwiązanie może również pomóc w stopniowym odzwyczajeniu dziecka od piersi.

Sprawdź koniecznie butelki antykolkowe

Kolka to zaburzenie, które bardzo często pojawia się u noworodków i niemowlaków. Spowodowana może być np. połykaniem zbyt dużej ilości powietrza. Bolesne skurcze powodują u dzieci płaczliwość i rozdrażnienie, przez co mocno dają się we znaki również rodzicom. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest butelka antykolkowa.

Butelka antykolkowa zaprojektowana jest w taki sposób, by wraz z pożywieniem do organizmu dziecka nie dostawało się powietrze. Odpowiada za to specjalny wentyl w smoczku. W naszej ofercie znajdują się wygodne i bezpieczne butelki antykolkowe Twistshake. Ułatwiają one karmienie, a praktyczne sitko, które wchodzi w skład zestawu, pomaga w równomiernym wymieszaniu mleka. Butelki Twistshake dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego z łatwością dopasujesz je do wyprawki swojego maluszka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium