Maty edukacyjne

Maty edukacyjne dla dzieci – doskonałe dla każdej pociechy!

Maty edukacyjne dla niemowląt cieszą się nieustannie rosnącą popularnością. Świetnie łączą przyjemne z pożytecznym. Maluchy bowiem bawiąc się na nich, jednocześnie rozwijają cały szereg swoich umiejętności. To znakomite akcesorium, które pokocha każde dziecko. Na Ancymon.com.pl znajdziecie bogatą gamę mat edukacyjnych dla dzieci w różnym wieku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Maty edukacyjne dla niemowląt – dlaczego warto?

Maty edukacyjne mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim są bezpieczną przestrzenią dla niemowlaka. Zazwyczaj tworzone są z miękkich, przyjaznych dla skóry dziecka materiałów, a przy tym niebywale wygodne. Wystarczy rozłożyć je na podłodze, by stworzyć maluchowi znakomitą przestrzeń do zabawy. Niektóre modele wyposażone są w specjalne siatki lub ścianki zabezpieczające, które chronią dziecko przed wyjściem poza matę edukacyjną.

Maty edukacyjne dla niemowląt są także wyposażone w różne dodatki, których zadaniem jest pobudzanie zmysłów pociechy. W zależności od wersji znajdziemy w nich różnego rodzaju zawieszki, kolorowe naszywki, elementy wydające dźwięki i umożliwiające dziecku interakcję. Dzięki temu maty edukacyjne dla dzieci stanowią znakomity produkt, który rozwija u malucha zmysł wzroku, dotyku i słuchu. Dziecko może poznawać dzięki nim nowe kształty, kolory i dźwięki. Ponadto tego rodzaju akcesoria znakomicie stymulują koordynację ruchową dziecka oraz pozwalają ćwiczyć mięśnie tułowia, które muszą być silne, by maluch mógł zacząć chodzić.

Maty edukacyjne dla dziewczynek i chłopców to również doskonały sposób na wydzielenie dziecku bezpiecznej przestrzeni do zabawy. Sprawdzą się przede wszystkim w przypadku, kiedy mieszkacie w kawalerce, a maluch nie ma swojego pokoju. Wówczas rozłożenie maty będzie doskonałym rozwiązaniem. Jej dodatkowym atutem jest mobilność. Możemy ją rozłożyć w dowolnym miejscu i równie szybko sprzątnąć.

Maty edukacyjne dla chłopców i dziewczynek – jak kupować?

Kupując matę edukacyjną dla chłopca lub dziewczynki, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Podstawowym z pewnością jest kształt produktu. Na Ancymon.com.pl znajdziecie zarówno wersje okrągłe, jak i kwadratowe. Druga kwestia to materiał, z jakich została wykonana mata. Warto wybrać taką, która posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100, który potwierdza najwyższą jakość materiału i jego bezpieczeństwo dla skóry dziecka. Kolejny aspekt to gadżety, w jakie wyposażona jest mata. Dobrze jest wybrać produkt, który będzie rósł razem z dzieckiem, czyli taki, do którego z czasem będzie można przypiąć bardziej zaawansowane atrakcje. Równie ważne są kolory – dla niemowlaka poleca się bardziej stonowane barwy, starsze pociechy będą zainteresowane matami edukacyjnymi w intensywniejszych odcieniach. Ostatnim istotnym elementem są efekty dźwiękowe akcesorium. Przed zakupem warto sprawdzić, czy melodie wygrywane przez matę edukacyjną dla dzieci nie są zbyt głośne. Najlepiej wybierzmy wersję z dźwiękami, które również nas nie będą denerwować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium