Maty

Maty edukacyjne dla niemowląt i dzieci

Pierwsze miesiące życia malucha są dla rodziców czasem niezwykle stresującym. Wynika to z faktu, że w tym okresie dziecko rozwija się bardzo intensywnie i zaczyna żywiołowo reagować na wszelkie bodźce wypływające z otoczenia. Co więcej, z czasem staje się coraz bardziej skore do zabawy i w pewnym momencie zawieszone nad łóżeczkiem ozdoby i gryzak przestają mu wystarczać. Przychodzi też czas, w którym z łóżeczka należy przenieść się na ziemię i poznawać świat z innej perspektywy. Ten moment jest najlepszym czasem, by zakupić dla dziecka matę edukacyjną do zabawy.

Mata edukacyjna do zabawy – jakie ma zalety?

Przyszli i świeżo upieczeni rodzice powinni pamiętać, że w pierwszych latach życia maluch wielu rzeczy uczy się przede wszystkim poprzez zabawę. Zaznajamianie się dźwiękami i kolorami, poznawanie nowych kształtów i przedmiotów, rozwijanie zdolności manualnych oraz kreatywności – wszystko to odbywa się przede wszystkim w trakcie zabawy, która małemu dziecku przychodzi naturalnie. Wraz z rozwojem fizycznym i umysłowym dziecka należy mu zapewniać bardziej rozwijające zabawki. Oferowana przez nas mata dla niemowlaka jest jedną z nich. Jakie ma zalety?

Mata edukacyjna to przede wszystkim bezpieczna przestrzeń do zabawy. W pewnym momencie niemowlak musi zejść z łóżeczka na ziemię i podjąć pierwsze próby samodzielnego poruszania się. Raczkowanie i próby stawiania pierwszych kroków na twardej podłodze mogą jednak wiązać się z upadkami, siniakami i zadrapaniami, które czasem skutecznie zniechęcają maluchy do kolejnych wyzwań. Maty dla niemowląt są najczęściej wykonane z grubszej pianki, dzięki czemu ewentualne upadki i uderzenia nie są tak bolesne.

Ale maty edukacyjne nie sprzyjają tylko rozwojowi ruchowemu. Tego typu zabawki bardzo często składa się z wielu dużych elementów, przypominających tradycyjne puzzle. Są jednak większe i pozbawione małych elementów, które mogłyby zostać połknięte przez ciekawskie dziecko. Składając poszczególne elementy dziecko uczy się logicznego myślenia i rozwija zdolności manualne. Dodatkowo, dzięki umieszczeniu na puzzlach kolorowych grafik i wzorków, ma też szansę poznać podstawowe kolory i niektóre przedmioty czy zwierzątka. To z kolei pozytywnie wpływa na kreatywność malucha i rozwija jego wyobraźnię.

A może mata dla niemowlaka z pałąkiem?

Osobną kategorię mat edukacyjnych dla dzieci pełnią maty dla niemowląt wyposażone w pałąk, na którym zawiesza się kolorowe zabawki i grzechotki. Tego typu akcesoria znakomicie sprawdzają się wtedy, gdy nieco wcześniej chcemy przedstawić maluchowi świat z innej perspektywy – zanim jeszcze podejmie próby raczkowania i samodzielnego chodzenia.

W naszym sklepie internetowym Ancymon znajdziesz różnorodne maty edukacyjne dla niemowląt i małych dzieci, które nie tylko zapewnią Twojej pociesze wiele zabawy, ale również pozytywnie wpłyną na jego rozwój psychofizyczny. Oferujemy produkty uznanych producentów takich jak Tiny Love i Yookidoo w bardzo atrakcyjnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium