Zabawki kontrastowe

Rozwój dzieci to złożony proces, który warto wspomagać na każdym etapie. W pobudzeniu zmysłów, w tym przede wszystkim wzroku, pomoże zabawka kontrastowa. Zabawka kontrastowa ze względu na swoją charakterystyczną kolorystykę, adresowana jest do najmłodszych pociech.

Grzechotka na rączkę Żaba Mom's Care Grzechotka na rączkę Żaba Mom's Care
Producent: Mom's care
Cena:

21,99 zł

zobacz więcej
Muzyczny Samolot Krowa Yookidoo Muzyczny Samolot Krowa Yookidoo
Producent: Yookidoo
Cena:

75,00 zł

szt.
zobacz więcej
Muzyczny Samolot Pies Yookidoo Muzyczny Samolot Pies Yookidoo
Producent: Yookidoo
Cena:

75,00 zł

szt.
zobacz więcej

Zabawki kontrastowe dla dzieci

Rodzice, kompletując wyprawkę dla malucha, starają się, by wszystko zgrywało się ze sobą kolorystycznie. Faktem jest jednak, że na wczesnym etapie życia, obraz dziecka jest rozmyty i nie pozwala na dokładne rozróżnianie barw. W tym okresie dopiero kształtuje się ostrość widzenia, a rozwój ten wspomagają zabawki kontrastowe dla dzieci.

Kontrastowe zabawki dla dzieci to nic innego jak zabawki w wyraźnych, kontrastujących ze sobą barwach. Idealnym zestawieniem jest, np. połączenie czerni i bieli z czerwonymi czy żółtymi dodatkami. Taka gama kolorystyczna pobudza wzrok maluchów, rozwija ich ciekawość i wyobraźnię. Ze względu na mocne kolory i wyraziste wzory, dziecko ma szansę zobaczenia przedmiotu takim, jakim jest naprawdę.

W stymulacji nie tylko wzroku, ale też innych zmysłów, pomagają pluszaki czy sensoryczne spiralki. Połączenia różnych materiałów z grzechotkami czy misiami sprawiają, że dziecku dostarcza się wielu zróżnicowanych bodźców, a tym samym pomaga w poznawaniu dźwięków i faktur.

Zabawki kontrastowe dla niemowląt

Zabawki kontrastowe to doskonały pomysł na prezent dla niemowlaka. To właśnie z myślą o nich powstały tego typu zabawki. Urocze zawieszki do wózka czy łóżeczka, przytulanki i pacynki dostosowane są do potrzeb i zainteresowań pociech, a przy tym są dla nich całkowicie bezpieczne.

Wspaniałą propozycją dla niemowląt są wielofunkcyjne książeczki kontrastowe. Zawierają one obrazki z mocnymi konturami oraz krótkie wierszyki i historyjki, które możesz czytać dziecku, by rozwijać jego zdolność słuchania. Książeczki te wykonane są z miękkich materiałów, dzięki czemu sprawdzają się również jako przytulanki, a nawet gryzaki. Ze względu na kontrastowe połączenia kolorów i różnych faktur, doskonale oddziaływują na wszystkie zmysły pociechy. Zawierają też elementy szeleszczące zachęcające malucha do zabawy.

Od kiedy zabawki kontrastowe?

Zabawki kontrastowe dedykowane są noworodkom i niemowlętom, a zatem można zacząć je wprowadzać już od pierwszych dni czy tygodni życia. Dobrze, jeśli zabawka jest dostosowana do okresu rozwoju, a zatem dostarcza początkowo niewielkiej liczby bodźców.

Na najwcześniejszych etapach doskonale sprawdzają się różnego rodzaju zawieszki do wózków i łóżeczek. Szumiące misie Whisbear stymulują wzrok, a ponadto ułatwiają maluchom zasypianie. Niewielkie i funkcjonalne zawieszki emitują uspokajający szum o regulowanym stopniu głośności. Uspokajający charakter mają także pluszaki z odgłosami prenatalnymi, takimi jak bicie serca matki czy szum wód płodowych.

Ząbkującym maluchom przypadną do gustu silikonowe układanki Jellystone. Tęczowe gryzaki przykuwają wzrok, umożliwiają stworzenie wieży, a dodatkowo działają kojąco na swędzące dziąsła. Takie zabawki wspomagają naukę kolorów oraz odróżniania kształtów i wielkości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium