Grzechotki

Grzechotka – pluszowa, na rękę, z gryzakiem, klipsami czy obręczami, to doskonały pomysł na prezent dla niemowlaka i małego dziecka. Nie tylko dostarcza maluchowi rozrywki, ale również wspomaga rozwój jego sprawności manualnych, koordynacji ruchowej, stymuluje zmysły i uspokaja. Aby realizować swoje funkcje, musi jednak spełnić szereg wymogów.

Jak dobrać grzechotkę dla dziecka?

Kupując grzechotkę, należy pamiętać, że z całą pewnością będzie ona trzymana w buzi malucha, rzucana, a nawet gryziona. Z tego powodu szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na wykonanie zabawki, a przede wszystkim to, z jakich materiałów została stworzona.

Bezpieczna grzechotka dla niemowlaka to taka, której elementy są ze sobą stale połączone i nie stwarzają ryzyka oderwania czy połknięcia. Wykorzystane materiały nie mogą być toksyczne, dlatego należy starannie sprawdzać certyfikaty, oznaczenia producenckie oraz poświadczenia testów.

Oprócz solidnej konstrukcji dobrze, jeśli grzechotka jest kolorowa, a jej fragmenty można ściskać, a przy tym wydają różne dźwięki. Wszystko to wpływa na zainteresowanie dziecka przedmiotem, rozwijanie umiejętności zabawy oraz dostarczanie licznych stymulujących bodźców. Grzechotka musi być również lekka i łatwa w czyszczeniu.

Grzechotka powinna być dostosowana do wieku dziecka. Niektóre z zabawek mają bardziej skomplikowaną budowę, przez co dedykowane są starszym maluchom. Niezależnie od intencji, zabawka powinna być atrakcyjna, by utrzymać zainteresowanie brzdąca. Z pewnością takie zadanie spełniają grzechotki o ciekawym kształcie, tworzone z połączeń tkanin i wydające różnorodne dźwięki.

Dlaczego warto dać dziecku grzechotkę? Popularne grzechotki dla dzieci

Na rynku dostępnych jest wiele modeli grzechotek. Różnią się one materiałami, kolorami, jakością wykonania, a nawet pełnioną funkcją, np. grzechotka na rękę usprawnia funkcję chwytania, a grzechotka pluszowa wpływa na zmysł dotyku. Te niewielkie przedmioty służą nie tylko rozrywce. 

Dobrze zaprojektowana grzechotka:

  • ułatwia maluszkowi zasypianie,
  • zachęca dziecko do zabawy,
  • rozwija umiejętność chwytania i obserwowania,
  • pozwala na poznanie różnych faktur i materiałów,
  • uwrażliwia wzrok na ruch i kolory,
  • rozwija motorykę dziecka,
  • dostarcza bodźców słuchowych.

W sklepie Ancymon proponujemy bezpieczne i kolorowe zabawki, w tym grzechotki mi.in. Jellycat, Maylili i Tiamo. Nasze przedmioty wyróżnia wysoka jakość wykonania, trwałość i uroczy design, który pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli. W naszej ofercie znajdziesz grzechotki pluszowe, z kulkami i gryzakami oraz w formie piłeczek czy marakasów.

Produkty stworzone są z myślą o dobrej zabawie i rozwoju, dlatego wspomagają doskonalenie funkcji sensorycznych. Co więcej, grzechotki z klipsami umożliwiają wygodne mocowanie do łóżeczka czy wózka. Wspaniale sprawdzą się również jako ładny i praktyczny prezent dla malucha.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium