Drewniane klocki, domki dla lalek czy układanki powoli wracają do łask rodziców i maluchów. Drewniana zabawka przez wiele lat niedoceniana, uważana za przestarzałą, była popularna jedynie w środowiskach proekologicznych. Jednak tego rodzaju zabawka znakomicie sprawdza się, jako rozwijający prezent zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Trudno się temu dziwić, w końcu gadżet wykonany z tego surowca jest solidny i całkowicie naturalny.

Drewniana kasa Little Dutch Drewniana kasa Little Dutch
Producent: Little Dutch
Cena: 109,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany Aparat Róż Little Dutch Drewniany Aparat Róż Little Dutch
Producent: Little Dutch
Cena: 59,00 zł
zobacz więcej
Ekspres do kawy Little Dutch Ekspres do kawy Little Dutch
Producent: Little Dutch
Cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gitara Błękitna Little Dutch Gitara Błękitna Little Dutch
Producent: Little Dutch
Cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gitara Różowa Little Dutch Gitara Różowa Little Dutch
Producent: Little Dutch
Cena: 129,00 zł
zobacz więcej
Kasa Sklepowa drewniana Bistro Kids Concept Kasa Sklepowa drewniana Bistro Kids Concept
Producent: Kids Concept
Cena: 129,00 zł
zobacz więcej
Labirynt Drewniany Mały NEO Kids Concept Labirynt Drewniany Mały NEO Kids Concept
Producent: Kids Concept
Cena: 59,00 zł
zobacz więcej
Metalowe liczydło różowe Little Dutch Metalowe liczydło różowe Little Dutch
Producent: Little Dutch
Cena: 79,00 zł
zobacz więcej
Przybijanka Little Dutch Przybijanka Little Dutch
Producent: Little Dutch
Cena: 95,00 zł
szt.
zobacz więcej

Drewniane zabawki edukacyjne

W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów zabawek drewnianych, które wspomagają rozwój umiejętności chwytania, logicznego myślenia i służą kreatywnej zabawie. Pobudzają do konstruowania, podejmowania decyzji i próbowania nowych rzeczy. Umożliwiają również dowolność w zabawie.

Ogromną zaletą jest także to, że zabawka drewniana ma uniwersalny charakter, dlatego zachwyci wszystkie dziewczynki i każdego chłopca. W sklepie Ancymon znajdziesz ekologiczne zabawki, rozwijające poszczególne obszary mózgu. Liczydła, tęcze, piramidy, pętle edukacyjne, domino i układanki korzystnie wpływają na myślenie i obserwację. Natomiast kolejki, autka i zwierzątka do ciągnięcia oraz sortery kształtów poprawiają ogólną motorykę. Kreatywność wspomagają drewniane instrumenty, wózki i domki dla lalek oraz różnego rodzaju zestawy, np. zestaw lekarza, garaż, czy laweta. Za sprawą bogactwa form i rodzajów będziesz mógł dobrać zabawki do zainteresowań dziecka.

Dlaczego wybrać drewniane zabawki?

Choć w sklepach wciąż dominują zabawki stworzone z plastiku, to właśnie przedmioty wykonane z drewna są najlepsze dla małych dzieci i ich rozwoju. Niewątpliwą przewagą i niekwestionowaną zaletą drewnianych zabawek jest sam surowiec. Drewno jest naturalne, przyjemne w dotyku i całkowicie bezpieczne. Pokrywane specjalnymi, nietoksycznymi farbami nie stanowi zagrożenia dla pociechy, a ponadto jest wytrzymałe na rzucanie i gryzienie.

Zabawka drewniana zmusza niejako dziecko do rozwijania zdolności manualnych, uruchomienia pokładów wyobraźni i kreatywności. Zamiast gotowych odpowiedzi i mamienia kolorowymi światełkami czy głośnymi melodyjkami, maluch sam może odkrywać różne formy zabawy. Co więcej, drewniane zabawki są ponadczasowe, łatwe do utrzymania w czystości i ekologiczne.

W jakim wieku dziecko może bawić się drewnianymi zabawkami?

Każda zabawka, także ta drewniana, powinna być dobrana do wieku dziecka oraz jego umiejętności. Zabawki drewniane o prostej konstrukcji i dużych elementach, wykluczających ryzyko zakrztuszenia się, jak np. pałąki z figurkami, sprawdzą się już od12 miesiąca życia.

Im starsze dziecko, tym większe możliwości. Pociechom można zaproponować zabawki o bardziej skomplikowanej budowie, które wymagają myślenia lub zaawansowanych zdolności chodzenia i chwytania, np. liczydła, sortery kształtów, zwierzątka do ciągnięcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium