Książki sensoryczne. Hit czy kit? 0
Książki sensoryczne. Hit czy kit?

Wykonane z przeróżnych materiałów, cechujących się różną fakturą, wyposażone w wiele dodatkowych elementów stymulujących zmysły, umożliwiające wielostronny rozwój, bezpieczne w użytkowaniu, a także ułatwiające poznawania świata – dużą popularnością cieszą się książeczki sensoryczne oraz inne wielokolorowe zabawki angażujące zarówno zmysł dotyku, jak również wzroku i słuchu. Czy na pewno warto je zakupić? Poznaj najważniejsze fakty związane z książeczkami sensorycznymi i sam zdecyduj, czy to rozwojowa zabawka dla Twojej pociechy, czy też kolejny chwyt marketingowy!

Książeczki kontrastowe − opcja od pierwszych tygodni życia

Książeczki sensoryczne występują również po takimi nazwami, jak książeczki kontrastowe czy też manipulacyjne. Dla kogo dedykowany jest ten produkt i od jakiego wieku dziecka można zacząć je wprowadzać? Bogate w kolory, kształty, faktury, różnorodne materiały czy też figury – książki sensoryczne oferują różny poziom skomplikowania, przez co sprawdzą się zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Dla niemowląt od pierwszych tygodni życia dedykowane są książeczki z kontrastowymi kolorami, dużymi oraz wyraźnymi obrazkami, a także wyposażone w różne faktury materiałów. Kupując książeczkę dla niemowląt, bez wątpienia należy postawić na renomowanych producentów, którzy gwarantują solidne i bezpieczne wykonanie oraz materiały w pełni bezpieczne dla delikatnej skóry niemowlaków.

Książeczki sensoryczne − nauka kolorów i dźwięków

Książeczki sensoryczne to nie tylko ciekawe i przykuwające uwagę obrazki, ale także dostarczenie dziecku różnych bodźców stymulujących poszczególne obszary mózgu. Dostępne są zarówno kontrastowe książeczki dla niemowląt, które pomogą w nauce kolorów i kształtów, jak również sensoryczne książki umożliwiającą poznanie różnych dźwięków i odgłosów. Tego typu zabawka nie tylko zapewni więc doskonałą zabawę, ale także pozytywnie wpłynie na rozwój psychiczno-fizyczny dziecka. Ciekawe i dopasowane do wieku dziecka książki sensoryczne to połączenie zabawy, nauki, rozwoju, a także wyciszenia – cała uwaga dziecka poświęcona jest na dłuższy czas możliwością, jakie daje mu pomysłowa książka sensoryczna!

Jak książki sensoryczne wpływają na rozwój poznawczy dziecka?

Różne materiały, kolory, kształty, a także możliwości sprzyjają chęci odkrywania świata – książeczki sensoryczne bez wątpienia pozwalają na prawidłowy rozwój poznawczy dziecka. Dziecko od pierwszych dni uczy się właściwej integracji sensorycznej, która odpowiada za pracę poszczególnych obszarów mózgu oraz odbieranie bodźców w zależności od wykorzystanych zmysłów. Książeczki sensoryczne uczą więc odpowiedniej reakcji na bodźce, a także umożliwiają porządkowanie wrażeń, które towarzyszą podczas tej doskonałej zabawy połączonej z rozwojem!

Wady książeczek sensorycznych

Ciężko znaleźć tu jakiekolwiek wady – książeczki zakupione u renomowanego producenta, który przykłada szczególną uwagę do bezpiecznych materiałów i solidnego wykonania są świetną propozycją, która powinna znaleźć się na każdej wyprawkowej liście! Książeczki dla rocznego dziecka mogą być bez obaw gryzione – oprócz wysokojakościowych materiałów możliwe jest także ich pranie i wygodne czyszczenie. Książeczki sensoryczne mogą także służyć jako bezpieczna osłonka do łóżeczka. Różny poziom skomplikowania ćwiczeń i zadań, ciekawa tematyka – książeczki sensoryczne z pewnością zachęcą do odkrywania świata!

Jakie książeczki wspomogą rozwój kilkunastomiesięcznego dziecka?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy książki sensoryczne dedykowane są dla dzieci w różnym wieku – zarówno niemowląt, jak również starszych pociech. W zależności od wieku dostępne są różne propozycje – dla kilkunastomiesięcznego dziecka warto zdecydować się na książki sensoryczne, które umożliwią rozwój takich umiejętności jak rozpoznawanie kolorów, kształtów, poznanie podstawowych nazw przedmiotów czy też zwierząt bądź też naukę alfabetu. Nie ma więc najmniejszych wątpliwości, że książeczki sensoryczne to prawdziwy hit w dziecięcym świecie – nie zwlekaj więc ani chwili dłużej, zapoznaj się z dostępną ofertą i wyposaż dziecięcy kącik w ciekawe oraz rozwojowe przedmioty!

Zobacz też inne nasze książki dla dzieci - nie tylko kontrastowe ;)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium